Plenerowa sesja ślubna

Mimo, że nie jestem profesjonalnym fotografem ślubnym, bardzo lubię wykonywać sesje plenerowe. Zazwyczaj zapraszam przyszłych małżonków lub osobę odpowiedzialną za przygotowanie do ślubu na omówienie sesji. Wówczas ustalamy, jak ma ona ostatecznie wyglądać. Fotografia ślubna może być bardzo pasjonującą tematyką, jeżeli ma się dobre pomysły. Dlatego zawsze staram się dobrać klimat i miejsce sesji plenerowej do charakteru i upodobań Młodej Pary.

Ostatnia przygotowywana przeze mnie sesja miała miejsce w niedużym dworku pod miastem. Zazwyczaj tego typu fotografia ślubna realizowana jest z wyprzedzeniem. Dzięki temu nie muszę spieszyć i mogę wykonać bardzo dużo udanych ujęć. Sprzyja to również przyszłym nowożeńcom, ponieważ są bardziej rozluźnieni. W typ przypadku wszystko poszło gładko i bezproblemowo. Zależało mi, aby wszystkie zdjęcia zostały zrobione przy naturalnym świetle, ponieważ ujęcia wychodzą wówczas naprawdę pięknie.

Sesja zakończyła się sukcesem, a ja umówiłem się z klientami na ostateczny termin dnia ślubu. W międzyczasie zaczepił mnie pewien pan, który zapytał o cenę takiej sesji oraz wolne terminy. Fotografia ślubna jest bardzo popularnym zajęciem, dlatego cieszy mnie docenienie mojej pracy. Odpowiedziałem, żeby się ze mną skontaktował w ciągu kilku tygodni, a na pewno znajdę czas.