Fotografia reklamowa samochodów

Jednym z najciekawszych zleceń, które wykonywałem jako grafik i fotograf reklamowy, była sesja realizowana dla pewnej firmy motoryzacyjnej. Moim zadaniem była fotografia reklamowa kilku nowoczesnych samochodów, które w ciągu kilku miesięcy miały trafić do regularnej sprzedaży. Ponieważ pasjonuje się motoryzacją i wykonałem już bardzo wiele podobnych sesji, z ochotą przystąpiłem do pracy. Miałem dodatkowe ułatwienie, ponieważ zdjęcia miały być wykonane w studiu, a nie w plenerze.

Miałem bardzo ogólny pomysł na to, jak mają się prezentować fotografowane przeze mnie samochody. Przede wszystkim musiałem popracować nad odpowiednim oświetleniem oraz wyeksponowaniem pojazdów. Mając na uwadze, że będzie to profesjonalna fotografia reklamowa, starałem się uwidocznić wszystkie niezaprzeczalne zalety tych pięknych maszyn oraz uchwycić ich elegancję.

Musiałem jednak wykonać retusz komputerowy zdjęć, aby samochody wyglądały bardziej efektownie. Postawiłem na niedużą zmianę barwną oraz rozjaśnienie, a przede wszystkim wykadrowałem i poprawiłem szczegóły niektórych ujęć. Zlecenie było o tyle ciekawe, że moim zadaniem było również dodanie kilku efektów specjalnych. Sesja wypadła bardzo dobrze, a gotowe zdjęcia trafiły do reklam w internecie. Trafiły również do wielu pism branżowych, co bardzo mnie ucieszyło.