Kontrasty kolorystyczne w fotografii miast

Z fotografią miast każdy ma do czynienia na różny sposób. Chyba każdy z nas będąc na wycieczce w ciekawym mieście starał się oddać jego klimat poprzez dobrze zrobione zdjęcie, choćby smartfonem. choć urządzenia mobilne średnio nadają się do robienia zdjęć panoramy miasta, to czasem mogą zainspirować do robienia lepszej jakości zdjęć.

Tak właśnie mnie zainspirował mój smartfon gdy byłem na wycieczce w Rzymie. Te cudowne uliczki, barwne balkony - są nie do opisania, i nawet zdjęciem nie sposób oddać ich piękna. Fotografia miast stała się wtedy moja pasją. starałem się na swoich zdjęciach za pomocą lustrzanki oddać przede wszystkim wiernie nasycenie barw, jakie dookoła siebie widzę. Jest to nietrudne, gdyż natura robi w tej kwestii naprawdę dobrą robotę.

W fotografii miast dobrze jest postawić na kontrast, szczególnie gdy fotografujemy kolorowe fasady kamienic. Lub wręcz przeciwnie. Bardzo ciekawie mogą wyglądać fotografie starych, szarych bloków otoczonych drzewami z kolorowymi, jesiennymi koronami. Wygląda to naprawdę bardzo ciekawie. Jeśli dobrze pokombinuje się z ustawieniami kontrastu i nasycenia kolorów w swojej lustrzance, można uzyskać taki efekt, że potem nie będzie potrzeba stosować żadnych filtrów w Photoshopie. Nie bez powodu jesienią wychodzi na ulicę najwięcej fotografów-amatorów. Osobiście w fotografii miast skupiam się dużo na tych cudnych balkonach kamienic - gdzie rozwieszone kolorowe pranie lub posadzone w doniczkach kwiaty zdobią elewacje lepiej niż kosztowna farba.