Jak ocenić portfolio fotografa?

Zamarzyłeś/aś sobie o tym, by ktoś uwiecznił organizowanego przez ciebie sylwestra na zdjęciach? Dodatkowo zrobił to w profesjonalny, kreatywny i niebanalny sposób? Wygląda na to, że będziesz potrzebować kilka wskazówek co do tego, jak takiego fotografa na sylwestra znaleźć i jak upewnić się, że jego umiejętności są wystarczające. W tym tekście powiem ci, w jaki sposób możesz to ocenić i uniknąć współpracy z fotografem, który robi zdjęcia nie z pasji, a z nudy.

Jak ocenić zdjęcia fotografa?

Jak najłatwiej ocenić umiejętności fotografa? Oczywiście na podstawie jego zdjęć! Nie ma co mu patrzeć w oczy, trzeba przejrzeć jego portfolio i zastanowić się, czy to właśnie jest to, czego oczekujesz od swoich sylwestrowych zdjęć. Portfolio fotografa to potwierdzenie jego wcześniejszych dokonań oraz szansa na zapoznanie się z próbką jego możliwości. Ocena „podoba mi się” lub „nie podoba mi się” daleko cię nie zaprowadzi, bo prawdopodobnie co drugie portfolio w Internecie będziesz mogła ocenić pozytywnie.

Co więc wziąć pod uwagę? Przede wszystkim sprawdź, czy odpowiada ci sposób, w jaki fotograf patrzy na świat i czy ujmuje cię na zdjęciach to, na co on zwraca największą uwagę. Po drugie, zastanów się, czy odpowiada ci stopień, w jakim edytuje on zdjęcia. Fotograf na sylwestra powinien bowiem odznaczać się nie tylko dobrą obsługą aparatu, ale i znajomością programów graficznych.

Sprawdź opinie

Po tym, jak sama zaakceptujesz fotografa, rozejrzyj się za oceną jego usług w Internecie lub twoim otoczeniu. Gwarantuję ci, że poznanie opinii poprzednich jego klientów oszczędzi ci wielu niespodzianek.