Wytrzymała na każdą pogodę

W ostatnim czasie otrzymuję sporo zleceń na reklamę na płytach plexi. Często zresztą sam doradzam niezdecydowanym klientom taki wybór. Jako grafik wiem, że taka reklama będzie nie tylko estetyczna i przyciągająca wzrok, ale także wytrzyma nawet zimowe warunki atmosferyczne.

Ale czym właściwie jest i dlaczego tak dobrze sprawdza się płyta plexi w reklamie? Początkowo dość nieufnie podszedłem do propozycji robienia reklamy na takich płytach, jednak moje obawy szybko się rozwiały. Płyta plexi to nic innego jak tworzywo sztuczne, które występuje też pod innymi nazwami, takimi jak: pleksi, pleksiglas czy szkło akrylowe. Może być zupełnie bezbarwna lub kolorowa, mleczna, matowa lub lustrzana. Ostatnio modne są płyty fluo, które dają ciekawy efekt barwny i fluoryzacyjny.

W zależności od zlecenia mogę dobrać grubość płyty od 1,5 mm aż do 20 mm. Zwykle korzystam też z usługi docięcia płyty na wymiar, który określił klient.

Przygotowanie samej reklamy jest już dalej proste. Projektuję grafikę zgodnie z wytycznymi klienta i daję mu projekt do zaakceptowania. Lubię stosować wyklejanie folią samoprzylepną od strony pleców tablicy, co daje niepowtarzalny efekt głębi. Jeśli do tego dodam specjalną folię, która przypomina mrożone szkło, to rezultat jest zachwycający. Jeśli reklama na plexi ma być umieszczona na zewnątrz, to stosuję materiały, które są odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki temu przez długi czas nie ulega ona uszkodzeniu.

Myślę, że płyta plexi będzie coraz szerzej stosowana w reklamie, bo daje nam, grafikom, ogromne możliwości.