Druk UV

Rozwój technologiczny sprawia, że praktycznie każda dziedzina ulega ewolucji. Będąc grafikiem reklamowym skupiam się przede wszystkim na nowoczesnych rozwiązaniach, które ułatwią mi pracę. Jednym z nich bez wątpienia jest druk UV.

Czym jest druk UV?

Druk UV to jedna z najnowszych technik wydruku cyfrowego. Sam druk za pomocą drukarki UV jest bardzo podobny do tej, znanej z drukarki atramentowej.Jednak sam tusz jest inny. Składa się on ze specyficznego rodzaju ciekłych polimerów. Należy również dodać, że lampy LED, które zainstalowane są przy głowicy emitują światło UV. Stąd właśnie nazwa owej drukarki.

Zalety druku UV

Największą zaletą druku UV według mnie jest przede wszystkim możliwość wydruku na wielu materiałach. Są to między innymi płyty pcv, mdf czy kartony.

Podczas samego procesu drukowania nie wydzielane są szkodliwe substancje. Ze względu na brak szkodliwych substancji możliwe jest drukowanie wewnątrz pomieszczeń, co pozwala mi korzystać z urządzenia w praktycznie każdym miejscu.

Wydruk UV jest także niezwykle odporny na wszelkie niekorzystne warunki atmosferyczne. Drukarki UV idealnie pozwalają mi odwzorować kolory co jest także bardzo dużą zaletą. Druk możliwy jest zarówno na dużych formatach, jak i małych elementach.

Wydruk UV według mnie jest kolejnym krokiem w rozwoju technologicznym. W porównaniu do innych drukarek, ta nie wydziela szkodliwych substancji, które są niezdrowe dla człowieka. Daje mi to możliwość korzystania z nich w zamkniętych pomieszczeniach.

Drukarki UV mimo że działają na podobnej zasadzie co drukarki atramentowe, gwarantują najwyższą jakość wydruku. Różnorodne metody druku UV sprawiają, że mogę drukować zarówno na różnorodnych formatach.